A hosszabbítás utolsó percében mentettünk döntetlenre

FEHÉRVÁR FC – ZALAEGERSZEGI TE  1-1 (0-0)

Székesfehérvár, Sóstói stadion, 2763 néző, v.: Káprály Mihály
Gólok: Kovács P. (95.) Dénes Cs. (54.)
Sárga lapok: Spandler (39.)

Vidi: Tóth B. – Melnyk (Huszti, a szünetben), Serafimov, Spandler, Milicevic (Holender, 61.) – Bedi, Christensen, Csongvai, Katona M. (Kovács P. 61.), Kovács M. (Stefanelli, a szünetben) – Gradisar (Berki, 85.) Vezetőedző: Pető Tamás

ZTE: Gundel-Takács – Medgyes (Nyíri, 63.), Safronov, Várkonyi – Bakti (Németh D., a szünetben), Kiss B., Medgyes, Mim, Sankovic, Szendrei – Dénes Cs. (Vogyicska, 78.), Sajbán. Vezetőedző: Márton Gábor

I. félidő
A találkozó elején Dénes lapos beadását védte vetődve magabiztosan Tóth, majd két perccel később, a túloldalon Christensen vezette a labdát és mivel senki nem támadta meg, 18 méterről kapura lőtt, a labda a felső lécen csattant. A folytatásban is a Vidi maradt lendületben: Csongvai 22 méteres lövését szépen védte Gundel-Takács a nyolcadik percben. A játékrész első fele hazai mezőnyfölényt hozott, de Gundel-Takács állta a sarat, stabilan védett a Zete kapusa.

Az utolsó negyed órára aztán megérkeztek a ZTE-helyzetek is, a vendégek ráadásul nagyobb lehetőségeket is alakítottak ki. A 30. percben Dénes csapott le egy labdára, majd egy csel után éles szögből lőtt kapu mellé. Öt perccel később Kiss távoli lövését a bal felső sarokból védte óriási bravúrral Tóth Balázs. Mim is helyzetbe került a félidő hajrájában, ő ballal, 6-7 méterről lőtt a bal alsó mellé. Az első 45 percbe még belefért Szendrei lövése, a zalaiak középpályása 13 méterről próbálkozott, Tóth ismét védett, így nem született gól az első félidőben.

II. félidő
Ismét egy Christensen-lövéssel indult a játékrész, ezúttal nem a felsőléc, hanem Gundel-Takács mentette meg a zalaiakat. Az 54. percben aztán megszületett a találkozó első gólja, ekkor a hátul bizonytalankodó Beditől Dénes elé pattant a labda, aki Csongvai mellől nem kis szerencsével, altörve a labdát, a bal alsóba gurított (0-1).

Ment előre az egyenlítésért a Vidi: előbb Stefanelli éles szögből leadott lövését hárította Gundel-Takács, majd a vendégek hálóőre egy nagy bravúrt is bemutatott a csereként beállt Kovács Patrik közeli próbálkozásánál. A 75. percben Holender beadását Gundel-Takács röviden Christensen elé ütötte, utóbbi egyből kapura lőtt, de a gólvonal elől Safronov nagyot mentett.

A hajrában két nagy kapufát is láthattunk: a 85. percben Holender tekert 11 méterről a baloldali lécre, majd a másik kapunál Kiss két csel után találta telibe a kapufát. Úgy tűnt, 0-1-s eredménnyel ér véget a találkozó, de aztán egy 95. percben megítélt szabadrúgás után a csereként beállt 17 éves Kovács Patrik a jobb sarokba lőtt egy lefejelt labdát, ezzel pedig egy pontot megmentett a Vidinek.(1-1)

Pető Tamás (Vidi): - Nehéz értékelni ezt a mérkőzést. Örülök az egy pontnak és annak, hogy a játékosok egy pillanatra sem adták fel, a játékkal viszont nem lehetek elégedett. Jelen pillanatban nehéz jobb csapatot felrakni, mint akik ma pályára léptek. A kapu közelébe elérünk, de nem tudunk helyzeteket kialakítani és befejezni. Ilyen periódusban vagyunk, ma egy borzasztóan fáradt csapatot láttam. Vannak, akik nyolc meccset játszottak zsinórban, de nem tudom őket lecserélni, mert lassan nincs kire (Kalmár Zsolt, Ominger Gergő, Lirim Kastrati, Babos Bence és Pető Milán sérülés, Kasper Larsen pedig betegség miatt hiányzott a ZTE elleni keretből ). Hátul változtatnunk kell, volt egy stabil védekezésünk, amiből Schön Szabolcs kiesett, az ő pótlása még nincs megoldva. Remélem az újak közül sikerül beillesztenünk valakit, de ez időbe telik. Mindenkinek látnia kell, hogy ezek a fiatalok egy hónap alatt többet játszottak, mint tavaly az egész szezonban. Sokaknak van lemaradása játékban, az ő integrálásuk nem megy egyik pillanatról a másikra. A jövő héten végre lesz időnk rendesen edzeni, remélem hamarosan újra azt a csapatot láthatjuk, amelyiket az edzőtáborban és a szezon elején.

Márton Gábor (ZTE):
- Összességében változatos és kiegyenlített mérkőzést játszottunk, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek. Miután megszereztük a vezetést, voltak lehetőségeink, hogy lezárjuk a meccset. Ez alapján talán megérdemeltük volna a győzelmet, a meccs összképe alapján nem. Az fáj, hogy véleményem szerint olyan szituációból kaptunk gólt, amiből sok korábban nem lett lefújva a mérkőzésen, ráadásul előtte nekünk kellett volna szöglettel jönnünk. Sajnálom a srácokat, mert nagyot melóztak, időnként jól is játszottak.

2024.08.18. 12:46