Kiütközött a sorozatterhelés

OTP Bank Liga, 3. forduló:
ÚJPEST FC – FEHÉRVÁR FC  4-1 (3-0)

Szusza Ferenc stadion, 5518 néző, v.: Berke Balázs
Gólok: Ljujic (24.), Brodic (42.), J. Nunes (46+1.), Tajti (53.) ill. Kovács P. (90.)
Sárga lapok: Csongvai (57.)

Mol-Dózsa: Piscitelli – Bese (Babós, 82.), J. Nunes, Gergényi, Tamás – Baranyai (Simon K. 55), Geiger (Radosevic, 55.), Ljujic (Dénes A., 71.), Tajti – Brodic, Karamoko (Mucsányi, 82.) Vezetőedző: Bartosz Grzelak

Videoton: Tóth B. – Huszti, Serafimov, Spandler, Milicevic – Christensen (Stefanelli, 70.), Csongvai, Melnyk (Bedi, a szünetben), Katona M. (Kovács M., a szünetben), Pető (Babos, 70.) – Gradisar (Kovács P., a szünetben) Vezetőedző: Pető Tamás

Az Újpest kiütéssel, 4-1-re verte vezetőedzője, Bartosz Grzelak volt csapatát, az eddig veretlen Fehérvár FC-t az OTP Bank Liga 3. fordulójában. A fehérváriak szerették volna elhalasztani a mérkőzést, azonban ez nem sikerült.

I. félidő:
Bartosz Grzelak volt csapata, a Fehérvár ellen készült megszerezni első újpesti pontjait, miközben a Vidi az Omonia Nicosia elleni Konferencia Liga-vereség után igyekezett javítani. Mintegy 5500 szurkoló láthatta a Szusza Ferenc Stadionban, hogy az előbbi terv járt sikerrel.

Veszélyesebben kezdett az Újpest, de nagyobb helyzetig csak a 15. percben jutott el először, ekkor Tóth védte Ljujic kísérletét. A 21. percben a volt újpesti - és már a Vidi kapitányi karszalagját viselő - Csongvai nem talált kaput egy kecsegtető helyről elvégzett szabadrúgásból.

A 24. percben jött az első hazai gól: Bese passzolt vissza jobbról, Karamokótól picit elpattant a labda a 16-os vonalánál, de véletlenül így lett jó Ljujicnak, aki ballal és egyből zúdított remek gólt 15 méterről a jobb felső sarokba (1-0). Szerencsés találat volt!

Az első félórát követően két hatalmas egyenlítési lehetősége is volt a Vidinek, de a szlovén Gradisar előbb fejjel (Piscitelli védett), majd néhány perccel később lábbal sem tudott a kapuba találni.

A 42. percben megszerezte a második gólt is az Újpest, Gergényi ívelése után Bese csúsztatta meg a labdát, ami után Ljujic ziccerbe került, de lövés helyett önzetlenül továbbpasszolt Brodicnak, a nyáron igazolt horvát csatár pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, megszerezve első NB I-es gólját (2-0).

A szünet előtt nem sokkal pedig el is dőlt a találkozó: egy kisszöglet után Geiger ívelte középre, Joao Nunes pedig hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (3-0).

II. félidő:
A fordulás után nem sokkal már kiütés lett a fölényes vezetésből.Nem tudott felszabadítani a fehérvári védelem, Bese így Tajtihoz passzolt, aki 9 méterről kilőtte a bal alsót (4–0).

Jöttek a fehérvári cserék sorban, és jött egy Vidi-helyet is a 61. percben, amikor a tavasszal még kölcsönben Újpesten szereplő Huszti lövését védte szépen Piscitelli.  Pár perccel később, Christensen passza után Pető durrantott 15 méterről a léc fölé. A Vidi-drukkerek közben időről időre Grzelakot szidták - angolul és nem éppen nyomdafestéket tűrően ugyanakkor teljesen jogosan szurkolói szemszögből.

A 76. percben Spandler egy szöglet után fejelt 5 méterről, de a léc alól menteni tudott Piscitelli. Válaszként az ex-fehérvári Karamoko 13 méteres kísérleténél védett Tóth Balázs.

A hajrában az újpesti ikon és tanácsadó, Kovács Zoltán fia, Kovács Patrik fejelt szép gólt Milicevic beadása után az Újpestnek, megszerezve a fehérváriak becsületgólját (4–1).

A vége lila-fehér siker lett (és az első újpesti győzelem a szezonban), egy héttel a Ferencváros elleni első derbit megelőzően. Kellett hozzá egy elcsigázott és kifosztott fehérvári alakulat, akiknek ma emmi sem sikerült ráadásul, míg a liláknak minden jó helyre pattant. A Vidi ezzel elszenvedte első vereségét a bajnoki idényben.

Bartosz Grzelak (Újpest): - A szerencsének is szerepe van az eredményekben, de a győzelem akkor jön, ha a csapat erős karakterrel játszik, és az elmúlt két fordulóban játszott meccsek után most kijött a karakterünk. Nemcsak csapatot építünk Újpesten, hanem kultúrát és identitást, ebből a szempontból is fontos állomás volt ez a siker. A teljesítményünk már az előző meccseken is rendben volt, csak nem párosult a megfelelő eredménnyel. Az igazi karakter akkor jön elő, ha nehéz helyzetben vagy és talpra kell állnod. Egész héten láttam a csapatomon az elszántságot, eddig nem mentek jól a dolgok, mégis sikerült győznünk. Nagyon tisztelem korábbi klubom, a Vidi játékosait, szakmai stábját és szurkolóit, akik mindig nagy támogatást nyújtottak számunkra, amikor ott dolgoztam. Számomra a fókusz azonban már az Újpesten van, nagy örömmel tölt el, hogy jó eredményt értünk el.

Pető Tamás (Fehérvár): - Ajándékoztunk négy gólt az ellenfelünknek, pedig 1–0-nál két hatalmas ziccerünk is volt. Ha nem rúgjuk be a helyzeteinket, nem tudunk meccset nyerni. Bíztam benne, hogy a fáradtság nem lesz tényező, de látszott pár játékosom, hogy fejben és fizikailag is teljesen elkészült az erejével. A mai mérkőzésen az jelentette a különbséget, hogy a újpestiek berúgták az adódó lehetőségeiket, míg mi nem. 1-0 után két óriási ziccerünk is volt, amivel akár fordíthattunk volna. Ezek kimaradtak, majd az első félidő hajrájában két könnyű gólt ajándékoztunk az ellenfelünknek. A második félidőben mentünk előre, örülök, hogy az egyik centerünk végre betalált. Háromnaponta játszunk, ez nagyon nehéz, de megyünk tovább. Gratulálok az Újpestnek, megérdemelten nyertek, mert kihasználták a lehetőségeiket.

2024.08.11. 23:01