NYILATKOZAT | ||
|
||
2007. december 13-án a következő állapotokat találtam a társaságban:
· A Magyar Labdarúgó Szövetség Elsőfokú Licencadó Testülete 2007. november 30-án meghozott, hivatalosan 2007. december 5-én írásban is átvett 024/2007. számú határozata a Fehérvár FC Kft 2007-2008. évi licencét visszavonta. · Az előző évek felhalmozott vesztesége szeptember 30-án meghaladta az 1 milliárd forintot, ebből 258 millió forint a 2006 év vesztesége. · További külső forrás bevonása nem, vagy a finanszírozók részéről csak extra finanszírozási kockázati kamatfelár mellett lehetséges. · Az adóhivatal felé való tartozás meghaladta 151 millió forintot. · A játékosok, edzők, technikai személyzet felé való tartozás meghaladta a 7,5 millió forintot. · Az egyéb alkalmazottak felé való tartozás meghaladta a 11 millió forintot. · A könyvvizsgáló felé való tartozás meghaladta a 2,5 millió forintot, ami önmagában megakadályozta, hogy a társaság a könyvvizsgáló aláírásával és pecsétjével ellátott érvényes dokumentumokat adjon be az MLSZ Licencadó Testületéhez, ugyanis a könyvvizsgálati tevékenységről szóló 2007. évi LXXV. törvény előírásai szerint a könnyvizsgáló tevékenysége során nem kerülhet függő helyzetbe ügyfelével például nem lehet hitelezője, vagy adósa a vállalkozásnak (akár a kifizetetlen könyvvizsgálói számla útján). · Nem volt egységes szerkezetbe foglalt, aktualizált társasági szerződés · Hiányzott a klublicenchez elengedhetetlenül szükséges Licenc Pénzügyi Dokumentáció, az MLSZ irattárában és a klubnál lévő szerződésállomány a szerződések jelentős arányában eltért egymástól. A rendkívül szűk időkeretek között a mai napig szakértőimmel a következő legfontosabb lépéseket tettem meg:
· Átvizsgáltam a licenc eljárással közvetlenül összefüggő dokumentumokat, feltártam és azonosítottam az ezzel kapcsolatos hiányosságokat.
· Irategyeztetés során egységesítettem az MLSZ és a társaság szerződéstárában lévő Fehérvár FC-t érintő szerződésállományt.
· Megszüntettem a klubadminisztráció licenc eljárás során feltárt hiányosságait.
· 63 millió forint kifizetésével stabilizáltam a társaság pénzügyi helyzetét, megteremtettem a licenc visszavonó határozat elleni fellebbezés lehetőségét. Ennek során kifizettem a játékosok, a technikai személyzet és alkalmazottak felé való elmaradt kifizetéseket, rendeztem a könyvvizsgáló felé való tartozást. Az adózás rendjéről szóló 2003 évi XCII. törvény 133.§ (3) bekezdésben foglalt előírásoknak megfelelően, a munkavállalóktól levont adó és járulékból eredő tartozásra befizettem 38 millió forintot, és átütemeztem 113 millió forint tartozást, befizettem 5 millió forint iparűzési adót.
· 2007. december 18-án benyújtottam az MLSZ Elsőfokú Licencadó Testülete által 2007. november 30-án meghozott, a Fehérvár FC Kft 2007-2008. évi licencét visszavonó 024/2007. számú határozata elleni fellebbezést.
Tettem mindezt úgy, hogy a III/2007.10.19. sz. taggyűlési határozata Viniczai Tibort hatalmazta fel, hogy az MLSZ licencadó bizottsága előtt a társaságot teljes jogkörrel képviselje. Ennek megfelelően volt jogosult a társasággal szemben felmerülő problémákat e tekintetben kezelni, az MLSZ-nél eljárni. Ténylegesen azonban az elmúlt héten Viniczai úrral semmilyen formában együttműködni nem tudtam, mert bár a mai napig nincs a Fehérvár FC-nek licence, és a fellebbezés benyújtásához alig állt néhány nap a rendelkezésre, információim szerint, a kinevezett képviselő nem is tartózkodott Magyarországon. Ezért december 17-i taggyűlésen kénytelen voltam Viniczai Tibor helyett más képviselőt kinevezni.
Döntésemet indokolta az a körülmény is, hogy a fellelt és megkapott dokumentumokban nyoma sem volt annak, hogy a tulajdonosok miképpen kívánták rendezni a licenc visszaszerzésének akadályát képező helyzetet.
A Fehérvár FC Kft-nél 5 fős, Pénzes Mihály által vezetett Felügyelő Bizottság működik. A 2007. december 21-i taggyűlés napirendjére vettük és oda az FB elnökét meghívtuk, hogy számoljon be arról, hogy mennyiben tett eleget törvényi kötelezettségeinek, miszerint egyrészt segítse megelőzni a társaság anyagi ellehetetlenülését, másrészt, hogy folyamatosan biztosítsa a cég működésének és anyagi viszonyainak átláthatóságát. Az FB elnöke a taggyűlésen meg nem jelent, távolmaradásáról az értekezlet megkezdéséig értesítést nem küldött.
A licenc eljárással kapcsolatban felszólítottam az AMV Kft-t és Terszol Kft-t, hogy tulajdoni arányuk mértékében vállaljanak részt a székesfehérvári labdarúgás megmentésében, és fizessék be a rendezéshez szükséges rájuk eső 3.974.000 forintot Ezt a 2007. december 17-i taggyűlésen maguk is személyesen vállalták.
Azóta semmilyen befizetést nem eszközöltek, sőt semmilyen tájékoztatást nem adtak, hogy ígéretüket miért nem teljesítik, annak ellenére, hogy erre külön írásban fel is szólítottam öket.
Ezen az úton szeretném kifejezni felháborodásomat, hogy miközben szakértők serege, a Fehérvár FC alkalmazottai, Székesfehérvár MJV elöljárói és képviselőtestülete, a saját területükön és saját eszközeikkel mind-mind erejüket megfeszítve, nem ritkán napi 12-14 órákat dolgoznak azért, hogy megmentség a labdarúgást Székesfehérváron a Fehérvár Fc-ben kisebbségi tulajdonos AMV Kft és a Terszol Kft, akiket a nyilvánosság előtt Viniczai Tibor és Maráczi Endre képviselnek, semmit meg nem tesznek ezért.
Ebben a formában a további együttműködést nagyon nehéznek látom. Tárgyalásokat kezdeményeztem a kisebbségi tulajdonosoknál üzletrészeik megvásárlásáról. A Roneko Kft esetében már is sikerre vezettek a megbeszélések, a Székesfehérvár MJV a törvények betartásával rendezi tulajdonosi viszonyát a Fehérvár FC-hez, de a az AMV és a Terszol esetében eddig nem vezettek eredményre a tárgyalások. Úgy gondolom, ha a fent nevezett két cég képviselői valóban segíteni akarják a székesfehérvári labdarúgás megújhodását, akkor mindenki számára az a leghasznosabb, ha korrekten járnak el, és eladják a Fehérvár FC-ben lévő üzletrészeiket azon az árfolyamon, amelyen a 82% üzletrészt megvásároltam a többi tulajdonostól.
A Fehérvár FC többségi tulajdonosaként pénzt fektetek a vállalkozásba, és lehet, hogy nem találom meg a számításomat, az is lehet, hogy elveszítem a befektetett pénzemet, de a becsületemet és a tisztességemet nem engedem elveszteni. Nem fogok az üzleti tisztesség útjáról letérni, kétes háttéralkuk, nem tisztázott, vállalhatatlan viszonyok között dolgozni. A Fehérvár FC-nél a tisztesség, a megfeszített munka a nyilvánosság előtt bemutatható, vállalható rend és törvényesség kell, hogy uralkodjon.
Ehhez keresek partnereket.
Székesfehérvár, 2007. december 21.
Garancsi István
vezérigazgató
Futball Invest 2007 Zrt |
||
2007.12.21. 15:41 | ||
Vissza | Nyomtatás |