Tabella
 
1. Vasas 11  23
2. Honvéd
11
 22
3. Kecskemét 11  20
4. Mezőkövesd 11  20
5. Csákvár 11  19
6. Szeged 11  18
7. Karcag 11  18
8. VIDEOTON 11  13
9. Kozármisleny 11
 13

10.

Soroksár 10  12
11. Tiszakécske 11  12

12.

Békéscsaba

11

 11

13. Ajka 11  10
14. Szentlőrinc 11  10
15. Budafok 10  9
16. BVSC 11  8
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
Hazament a Vojvodina
Elmaradt a szerbek elleni edzőmérkőzés 
 
 Elmaradt Székesfehérváron a Videoton-Vojvodina felkészülési labdarúgó-mérkőzés, ráadásul nem tudni pontosan, miért. A magyar csapat szerint a szerb együttes nem hozott műfüves pályára való cipőt, a Vojvodina vezetői viszont arra panaszkodtak, hogy a fehérváriak nem is akartak a Sóstói-stadionban pályára lépni. A Sportske novosti szerint a vendégek a Magyar Labdarúgó Szövetséghez fordulnak.
 

 

A nemzetközi mérkőzés helyett, Videoton kezdők - Videoton cseresor mérkőzésre került sor, amelyen a tartalékok nyertek 2-1 arányban.

 
A szerb Szuperliga harmadik helyezettje ugyan megérkezett Székesfehérvárra, de amikor kiderült, a műfüves pályán kell játszani, Miodrag Pantelic sportigazgató visszaparancsolta a játékosokat a buszra.

"Az itteni műfű régi, rossz minőségű és kemény, nem engedem a játékosainkat játszani rajta" - dühöngött Pantelic,

"Nem értem, tulajdonképpen mi is a valódi probléma" - nyilatkozta Horváth Gábor, sportigazgató-asszisztens a klub honlapjának. "Péntek este jeleztem, műfüvön kell játszanunk, mivel a centerpálya a nemrégen leeset hó miatt nem alkalmas a játékra. Akkor azt mondták, semmi probléma. Most meg nem hajlandók kijönni. Állítólag nem hoztak a műfűre megfelelő cipőket."

A honlap szerint ugyan a Sóstói-stadionban percek alatt letolták a havat a vonalakról, ám kiderült, hogy a hó feláztatta, méllyé tette a talajt, így azon tényleg nem lehet játszani.

A Sportske novosti honlapja "A magyarok feldühítették az újvidékieket" címmel közölt írást, amelyben a történetet saját szemszögből értékeli. A klub vezetői arra panaszkodnak, hogy két hete egyeztettek a Videoton vezetőivel, de megérkezésükkor azt a választ kapták, a csapat vasárnap Spanyolországba megy edzőtáborba, a stoplis cipőket már becsomagolták, így csak a műfüves pálya jöhet szóba.

 

A Vojvodina vezetősége azt tervezi, hogy az esetet jelenti a Magyar Labdarúőgó Szövetségnek, hiszen a felesleges utazással és a fehérváriak hozzáállásával anyagi kára keletkezett a klubnak.

A Videoton vasárnap reggel indul Bécsbe, ahonnan repülőgépen utazik tovább a spanyolországi, kéthetes edzőtáborba.

 

origo.hu

2011.01.29. 23:59
 
Vissza    Nyomtatás