18. forduló ZTE - Videoton 3-1
Erősen tartalékos csapattal, vereséggel kezdtük 2024-et

A kiesés elől menekülő Zalaegerszeg a harmadik helyen álló Vidit fogadta szombaton kora délután. A vendégeknél még nem szerepelhetett a néhány napja leigazolt Nicolás Stefanelli, ugyanis nem voltak rendben a papírjai. Stefanellivel ellentétben Tóth Tamás Vid kezdett a fehérvári együttesben, a 19 éves tehetség először volt kezdő az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
Zalaegerszegi TE-Fehérvár FC 3-1 (2-0)

Zalaegerszeg, 2479 néző, v.: Vad II.

gólszerzők: Mance (8., 47.), Croizet (86.), illetve Csongvai (73.)
sárga lap: Várkonyi (72.), illetve Tóth T. (29.), Csongvai (86.)

Zalaegerszegi TE FC: Dombó – Medgyes (Mim, 79.), Szafronov, Evangelu (Csóka, 33.), Várkonyi – Sankovic, Szendrei – Kiss B. (Croizet, 79.), Bedi, Sajbán – Mance (Németh D., 89.)

Fehérvár FC: Tóth B. – Bese (Simut, 72.), Serafimov, Spandler, Csongvai, Schön – Katona M. (Pető, 84.), Rúben Pinto (Berki, 59.), Christensen – Tóth T., Kastrati (Kovács P., 84.)

1. félidő

Az első nagy helyzetet a Vidi dolgozta ki, Kastrati kapott jó indítást, de 14 méterről, ballal pattogósan a bal kapufa mellé lőtt.

Ezután a ZTE is veszélyeztetett, sőt, elkezdett sokkal dominánsabban játszani, mint ellenfele. Az első zalai lehetőség Bedi 16 méteres lövése volt, amelyet Tóth Balázs védett. Rögtön ezután jött a hazai gól is: egy bal oldali szögletet Mance Csongvait megelőzve csúsztatott a rövid felső sarokba (1-0).

Nem sokkal később ismét Mance került helyzetbe, Serafimov azonban blokkolni tudta a csatár ötös sarka elől leadott lövését. A 41. percben egy vendégszögletből is kis híján gólt lett, Csóka saját kapuja felé fejelt labdája szerencséjére kijött a bal kapufáról.

Ezt pedig hamar megbüntette a Zete: Mance 45. perces, 17 méteres ballábas lövését bravúrral még védeni tudta Tóth, két perccel később azonban már ő is verve volt. A sokadik hazai labdát ívelték be a fehérvári védők mögé, Mance előbb megnyert egy párharcot Csongvaival szemben, így megkaparintotta a labdát, majd a 16-oson belül, ugyancsak Csongvai mellett a bal alsóba lőtt (2-0).

2. félidő

Közel volt a mesterhármashoz is Mance, aki az 57. percben Sajbántól kapott kiváló kiugratást, ziccerben lőhetett is, de Tóth B. vetődve nagyot védett.

A Vidi részéről a csereként beállt Berki járt közelebb a gólhoz, ő 17-ről tekert nem sokkal a bal sarok mellé.
A 73. percben Csongvai támadásban javított és szépített, miután egy 19 méteres szabadrúgást védhetetlenül tekert a bal sarokba (2-1).

Az egyenlítésre azonban nem nagyon volt esélye a Vidinek, sőt a ZTE visszaállította a kétgólos különbséget: Croizet az oldalvonal mellől lőtt középre egy szabadrúgást, amibe egyik érkező sem ért bele, a labda pedig érintés nélkül Tóth kapujában kötött ki (3-1).
Az utolsó percekben debütált a Vidiben a mindössze 16 éves Kovács Patrik is, de az állás már nem változott.

Márton Gábor (ZTE): – Nyertünk, aminek nagyon örül mindenki, helyenként jól is játszottunk, a mi helyzetünkben ezek voltak a legfontosabbak. Felszabadult még nem lehetek, még van vissza 15 forduló, de természetesen az első mérkőzés mindig nagyon fontos, ez adhat egy lendületet a csapatnak. Örülök annak is, hogy láttunk olyan dolgokat a pályán, ami a közönségnek is tetszett, ez is nagyon fontos része a futballnak. (fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Vidi): – Nagy motivációval érkeztünk a mérkőzésre, sajnos már a 9. percben kaptunk egy könnyű gólt egy szögletet követően. Ez nem fér bele idegenben, amikor egy olyan csapat ellen játszol, aki a tabella hátsó részében van és minden pontra szüksége van. Egyébként egész jól játszottunk az első félidőben, az hiányzott, hogy az ellenfél védelme mögé kerüljünk és veszélyesebbek legyünk a tizenhatoson belül. A játékrész végén rosszkor kaptunk gólt, a félidőben az öltözőben elmondtam, hogy jobban kell nyomnunk. Ez volt, amikor sikerült, veszélyesebbek voltunk, 2-1 után arra készültünk, hogy megindítjuk az utolsó nagy rohamokat az egyenlítésért, viszont utána kaptunk még egy elkerülhető gólt. Ki kell elemeznünk a kapott gólokat, de biztos vagyok benne, hogy erősebben fogunk visszatérni. (fehervarfc.hu)

2024.02.03. 14:42