16. forduló Mezőkövesd - Videoton 0-2
 Győzelem 95. perc utáni gólokkal

2-0-ra nyert a Videoton Mezőkövesden, egy olyan találkozón, ahol a hazaiak sokáig sokkal közelebb álltak a győzelemhez. A Vidi a ráadásban szerezte meg a győzelmet.

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC-Fehérvár FC 0-2 (0-0)
Mezőkövesd, 1527 néző, v.: Vad II.

gólszerzők:
Kodro (90+5., 11-esből), Christensen (90+7.)

sárga lap:
Gomis (76.), illetve Serafimov (9.)

Mezőkövesd Zsóry FC
: Piscitelli – Kállai, Pillár, Beriasvili, Vajda – Cseke, Gomis (Brtan, 80.) – Molnár, Da. Babunski, Cseri (Ugrai, 78.) – Drazic

Fehérvár FC:
Tóth B. – Csongvai, Serafimov, Gergényi – Bese, Pető (Christensen, 50.), Flores, Katona M. (Rúben Pinto, 78.), Schön – Kodro, Szabó L. (Karamoko, 59.; Kastrati, 78.)

1. félidő

Alaposan nekiugrott a veszélyzónából menekülni próbáló Mezőkövesd az elmúlt hetekben remek formába lendült Vidinek, szinte esora alakultak ki a lehetőségek az elején a vendégkapunál. Tóth Balázsnak Cseri, majd Molnár kísérleténél is védenie kellett.

A 18. percben Kodro mellett esett el Cseke, de a VAR sem látott büntetőt, majd jött Molnár pontatlan és Vajda Bese által blokkolt kísérlete. A nagyon aktív Molnár az első félóra végén egy 22-23 méteres szabadrúgásból próbálta megtréfálni a fehérvári hálóőrt, de Tóth szépen védett.

A 35. percben először jutott el helyzetig a Fehérvár, de Kodro 7 méterről nem talált kaput. A félidő végén Schön adott be veszélyesen, de a bevetődő Beriasvili nagyot mentett az érkező Kodro elől, szinte a gólvonalról. Maradt a 0-0 a szünetre.

2. félidő

A forulás után nem sokkal Kállai beadását fejelte a kapu fölé Molnár. A 60. percben Serafimov mutatott be hatalmas szerelést a kilépő Draziccsal szemben. Egy perccel később Tóth védett Cseri 18 méteres lövésénél, míg a másik oldalon Kodro rontott el egy komolynak tűnő lehetőséget.

A félidő közepén nagyon közel került a vezetéshez a Kövesd, de Vajda passza után Molnár 10 méteres lökete a lécen csattant. Négy perccel később Tóth védett látványosan Babunski 13 méteres lövésénél.

Ezután enyhült a nyomás a Vidi kapuján, de a végén megint felgyorsultak az események. De nem úgy, ahogyan azt a hazaiak szerették volna.
A 91. percben Pillár kézzel blokkolt a kapu előtt, Vad II játékvezető is megnézte a felvételt, majd büntetőt ítélt, amit Kodro magabiztosan értékesített (0-1).
A reklamáló Kuttor Attilát pedig második sárgával kiállította a játékvezető.

És ezzel még nem volt vége: a 98. percben a már Piscitellit is kicselező Kastrati az ötösről a bal oldali kapufát találta el, a kipattanóra pedig Christensen érkezett és laposan lőtt, a kövesdi kapus pedig már csak a gólvonal mögött próbált menteni, bent volt a labda (0-2).

A Fehérvár így a hajrában eldöntötte a találkozót, sokba kerültek a kimaradt kövesdi helyzetek. A Vidi 2-0-s győzelmével immáron hat meccs óta veretlen és fellépett a dobogó harmadik fokára.

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Elveszítettük a mérkőzést, de olyan játékot nyújtottunk, aminél jobbat szerintem nem tudunk. Sajnos ez már a harmadik olyan mérkőzésünk volt, amikor ilyen játékot mutatunk, és pontozásos sportágban nekünk kellett volna nyernünk, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, az ellenfél vagy a futball pedig megbüntetett minket. Most kell erősnek maradnunk és bízni benne, hogy meglesz az eredménye és visszakapjuk az élettőt, amit elvett.

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Nagyon nehéz meccs volt, az ellenfelünk az elmúlt öt-hat forduló alapján a bajnokság öt legeredményesebb csapata között volt. Mondtam is a félidőben a srácoknak, hogy senki nem számított könnyű mérkőzésre. Az ellenfél sokat birtokolta a labdát, mi viszont fegyelmezettek voltunk védekezésben és nem veszítettük el a koncentrációt. Boldog vagyok a miatt is, hogy a cseréink döntő szerepet tudtak játszani a meccs alakulásában. Természetesen a Mezőkövesdnek voltak veszélyes helyzetei, nekünk viszont ott volt Kenan óriási helyzete, ahol fölé lőtt. Bármelyik oldalra eldőlhetett volna a mérkőzés, de erősek vagyunk, ez pedig a végén megmutatkozott.

2023.12.10. 22:18